هر چه بیشتر یاد بدهید بیشتر یاد می گیرید.مجله آموزشی آسان بود

نگارش و معرفی طرح توجیهی

 

 

مشخصات و تعرفه نگارش طرح توجیهی


– اگر برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز به یک طرح توجیهی بانکی با رعایت تمامی استاندارد های جاری کشور دارید !
– اگر برای اخذ وام و تسهیلات بانکی نیازمند طرح توجیهی کاملی هستید که بتواند پیچ و خم های اداری و بانکی را به راحتی طی کند !
– اگر برای اخذ مصوبه از وزارت صنعت و معدن و تجارت و یا مصوبه ی جهاد کشاورزی و یا سازمان گردشگری و جهانگری و سایر ارگانها نیاز به یک مطالعه ی امکان سنجی کامل و بی نقص دارید که بتواند بدون مشکل کلیه ی نیاز های شما را تامین کند!
– اگر به دنبال شرکتی هستید که با رعایت تمامی استاندارد ها و در اسرع وقت کاملترین و جامع ترین طرح توجیهی را مطابق با خواست شما و شرایط پروژه شما تدوین کرده و در تمامی مراحل اداری شما من جمله اخذ مصوبه و اخذ تسهیلات بانکی پشتیبان طرح بوده و بتواند با قدرت از طرح در هر ارگانی دفاع کند !
– اگر میخواهید طرح کسب و کاری داشته باشید که نه تنها کلیه ی استاندارد های جاری بانکها و ارگانهای دیگر کشور را داشته باشد گزارش گیری نرم افزار کامفار ۳ را نیز داشته باشد و در سطح استاندارد های بین المللی باشد!
– اگر یک طرح کسب و کار نیاز دارید که با استعلامات به روز و دقیق و کاملا مستند نوشته شده باشد و کاملا مخصوص شما تدوین شده باشد  که نه تنها بتوانید از آن برای انجام کارهای اداری خود بهره برداری کنید بلکه بتوانید آنرا به عنوان نقشه ی راه پروژه ی خود نیز قرار دهید !
– اگر دغدغه ی امنیت ایده ی نو سرمایه گذاری خود را دارید و میخواهید طرح کسب و کار شما به نحوی تدوین شود که ضمن بی نقص بودن و قابل دفاع بودن  کاملا اسرار کاری شما را حفظ کرده و خطری ایده ی نو سرمایه گذاری شما را تهدید نکند!
– اگر به دنبال شرکتی هستید که بتواند ضمن تدوین طرح توجیهی مشاوره های تجربی در زمینه ی انجام مراحل اداری به شما بدهد و کارشناسان شرکت پاسخگوی سوالات شما در طول تدوین طرح کسب و کار شما باشند!

اگر به تمامی موارد ذکر شده نیاز دارید کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران بهترین گزینه برای تدوین طرح طرح توجیهی شماست . بیش از ده سال تجربه فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۸۵ در زمینه ی تدوین تخصصی طرحهای زود بازده با نرم افزار کامفار را در کنار تجربه ی کارآفرینی خود قرار داده ایم و صداقت در گفتار ، کیفیت در خدمات و مزیت در قیمت را شعار همیشگی خود میدانیم تا بتوانیم رضایت خاطر شما را برآورده کرده و شما بدون هیچگونه دغدغه ای نسبت به نوشتن طرح توجیهی خود کار را به دست کاردان بسپارید.

::

مشخصات و سرفصل های طرح کسب و کار شما :طرح توجیهی شما بر طبق خواست شما و منطبق بر شرایط پروژه شما تدوین میگردد و در طول زمان تدوین طرح توجیهی و بعد از آن امکان اعمال تغییرات بر اساس خواست کارفرما وجود خواهد داشت. لیکن برخی از سرفصلهای مهم هر طرح زود بازده به اختصار معرفی میگردد :

فصل معرفی محصول (Concept ) :
برخی از سرتیترهای این فصل از طرح زود بازده به شرح زیر میباشد ( توجه : موارد ذکر شده برای این فصل به صورت پیش فرض متناسب با یک پروژه تولیدی در نظر گرفته شده است لیکن این موارد برای پروژه های خدماتی و گردشگری و جهانگردی و همینطور پروژه های کشاورزی هر کدام متناسب با استاندارد های مقتضی در هان پروژه منظور میگردد ) :
– تعریف محصول
– تاریخچه محصول
– موارد کاربرد محصول
– کد آیسیک محصول
– بررسی استاندارد های مرتبط با محصول
– تعرفه ی گمرکی محصول
– شرایط واردات و صادرات
– و موارد دیگر

فصل مطالعات بازار ( Marketing plan ) یا امکان سنجی :
برخی از سرتیترهای این فصل طرح توجیهی به شرح زیر میباشد ( توجه : موارد ذکر شده برای این فصل به صورت پیش فرض متناسب با یک پروژه تولیدی در نظر گرفته شده است لیکن این موارد برای پروژه های خدماتی و گردشگری و جهانگردی و همینطور پروژه های کشاورزی هر کدام متناسب با استاندارد های مقتضی در هان پروژه منظور میگردد و در مواردی که آمار معتبر از از طرف مراکز ذیصلاح صادر نشده باشد این موارد تغییر کرده و یا از آن صرف نظر خواهد شد ) :
– آمار واردات در ۵ سال گذشته
– آمار صادرات طی ۵ سال گذشته
– بررسی تولید کنندگان محصول و میزان تولید محصول طی ۵ سال گذشته
– محاسبه ی میزان مصرف سالانه ی محصول طی ۵ سال گذشته
– پیش بینی واردات محصول در ۵ سال آینده به روش رگرسیون
– پیش بینی صادرات محصول در ۵ سال آینده به روش رگرسیون
– آمار واحد ها دردست احداث و پیش بینی آمار تولید محصول طی ۵ سال آینده
– پیش بینی میزان مصرف محصول طی ۵ سال آینده
– برآورد سهم قابل حصول بازار
– تعیین بازارهای هدف
– و …

فصل مطالعات فنی و تکنولوژیکی (Technical plan ) :
این فصل طرح زود بازده بر اساس اطلاعات دریافتی از کارفرما و پرفرمای ماشین آلاتی که توسط کارفرما ارائه میگردد تدوین میگردد و طی هماهنگی با کارفرما این فصل به گونه ای تدوین میگردد که شامل اطلاعات سری و محرمانه ی پروژه نباشد و کلیه ی اقدامات امنیتی مد نظر قرار خواهد گرفت. برخی از سرتیترهای این فصل به شرح زیر میباشد ( توجه : موارد ذکر شده برای این فصل به صورت پیش فرض متناسب با یک پروژه تولیدی در نظر گرفته شده است لیکن این موارد برای پروژه های خدماتی و گردشگری و جهانگردی و همینطور پروژه های کشاورزی هر کدام متناسب با استاندارد های مقتضی در هان پروژه منظور میگردد ):
– فضای مورد نیاز برای ماشین آلات
– میزان فضای لازم برای سوله ها و انبار مواد اولیه و محصول
– محوطه سازی و فضای اداری
– میزان آب و بر ق و گاز و سوخت مصرفی
– تعداد پرسنل و نیروی کار
– فرایند تولید
– و …

فصل مطالعات مالی و توجیه اقتصادی ( Financial plan )  :
برخی از سرتیترهای این فصل از طرح کسب و کار به شرح زیر میباشد ( توجه : موارد ذکر شده برای این فصل به صورت پیش فرض متناسب با یک پروژه تولیدی در نظر گرفته شده است لیکن این موارد برای پروژه های خدماتی و گردشگری و جهانگردی و همینطور پروژه های کشاورزی هر کدام متناسب با استاندارد های مقتضی در هان پروژه منظور میگردد ):
– شرایط عملیاتی طرح
– برآورد هزینه های سرمایه گذاری
– هزینه ی زمین محل اجرای طرح
– هزینه های محوطه سازی و اجرای ساختمان
– هزینه های تأسیسات و تجهیزات
– هزینه های ماشین آلات و تجهیزات
– هزینه های ثابت طرح
– برآورد هزینه های جاری طرح
– هزینه ی مواد اولیه
– بر آوردحقوق و دستمزد پرسنل
– برآورد میزان هزینه های انرژی و آب مصرفی
– هزینه های استهلاک و تعمیر و نگهداری
– برآورد میزان سرمایه در گردش طرح
– جدول سرمایه گذاری
– هزینه تولید سالانه
– برآورد نحوه مشارکت
– پیش بینی فروش کالا
– شاخص های مالی طرح
– جدول محاسبه سود و زیان طرح
– و …
– توجیه مالی و اقتصادی طرح

برخی از سرفصل های برآوردهای اقتصادی و مالی طرح کسب و کار شامل موارد ذیل است :

۱٫ پیش بینی حساب سود و زیان : با توجه به پیش بینی های انجام شده در ارتباط با هزینه های مختلف طرح و تولید و نیز برآورد میزان تولید و درآمد حاصل از فروش محصولات حسابهای عملکرد و سود و زیان واحد تولیدی محاسبه و در جداول پیش بینی حساب سود و زیان منعکس می گردد. این جدول اطلاعات زیر را منعکس می نماید: درآمد نقدی، هزینه های جاری، مازاد نقدی عملیات، استهلاک، تغییر در ارزش موجودی پرنده، سود(زیان) نا ویژه، هزینه مالی (بانکی)، سود تسهیلات و سود(زیان) ویژه.

۲٫ نرخ بازدهی داخلی طرح : نرخ بازده داخلی، نرخ تنزیلی است که در آن ارزش فعلی جریان نقدینه های وارده، برابر با ارزش فعلی نقدینه های خارج شده است. به عبارت دیگر نرخی است که در آن ارزش فعلی دریافتها از یک پروژه، برابر با ارزش فعلی سرمایه گذاری است و ارزش فعلی خالص برابر با صفر می باشد.

۳٫ پیش بینی ترازنامه : با استفاده از پیش بینی برآورد هزینه های سرمایه گذاری طرح، صورتحساب عملکرد و سود و زیان و گردش جریان وجوه نقدی، جدول پیش بینی ترازنامه تنظیم می شود که در آن بر اساس پیش بینی های انجام شده در مورد هزینه های ثابت و سرمایه در گردش مورد نیاز، وضعیت دارایی ها و بدهی های طرح در سال های قبل از بهره برداری و بعد از آن مشخص می شود. درجدول ترازنامه مقادیر دارایی ها شامل دارایی جاری، خالص دارایی ثابت، سایر دارایی، جمع دارایی ها و بدهی های جاری، بدهی های بلند مدت وحقوق صاحبان سهام در طی سال های مختلف منعکس می گردد.

۴٫ دوره بازگشت سرمایه که عبارت است از مدت زمان کسب سرمایه اولیه پروژه از محل عایدات آن.
:: تعرفه تدوین طرح توجیهی و مطالعات امکان سنجی :

این مرکز تعرفه های نگارش طرح زودبازده را با توجه به بانک عامل ، نوع طرح ، حجم سرمایه گذاری و مدت زمان مورد نیاز برای نگارش طرح تعیین مینماید لذا لطفا جهت تعیین تعرفه نوشتن طرح توجیهی تان مشخصات و ظرفیت و حجم سرمایه گذاری طرح توجیهی خودتان را از طریق ایمیل باما درمیان بگذارید.