پرسش نامه بررسی زیست شناسی سلولی

ساده ترین راه برای مطالعه زیست شناسی سلولی انجام «پرسش و پاسخ» است.

درک درستی از اصول اولیه زیست شناسی سلولی، موفقیت در آزمون های زیست شناسی شماست.هر آنچه که باید بدانید.در زیر آمده است.

cell

 

تصور کنید که چندین قرن پیش، هیچ کس ساختمان پیکر بندی ما را نمی شناخت! در چه صورتی به دانش ساختمان بدنی خود با موفقیت دست می یابیم؟ در صورت مشاهده پ و پ  در ساختار سلولی، غشای سلولی، سلول های بنیادی، ترشح سلولی، گوارش درون سلولی، هسته سلولی، تقسیم سلولی، فتوسنتز، تنفس سلولی و سنتز پروتئین، این پاسخ ها را پیدا کنید.

این موضوعات نه تنها برای امتحانات شما اهمیت دارد، بلکه به موفقیت حرفه ای شما به عنوان یک حرفه علمی علوم تجربی کمک خواهد کرد.

 

 

مطالعۀ زیست شناسی سلولی

Cell-Structure  ساختار سلولی

این پرسش و پاسخ ، تمام ساختارهای سلولی را پوشش می دهد: غشای سلولی، سیتوپلاسم، هسته و اندامک های سلولی.

 

 

 

Cell-Membrane

غشای سلولی

در اینجا شما یک بررسی پ و پ  کامل از غشاء، انتشار، اسمز، حمل و نقل در سراسر غشاء و، به طور طبیعی، غشاهای سلولی پیدا کنید.

 

 

Cytoskeleton-and-Cell-Movement

اسکلت سلولی و جنبش درون سلولی

آیا می دانید که هر سلول دارای یک اسکلت است؟ درست است! این پ و پ را مطالعه کنید و همه چیز را که لازم است در مورد سیکلوز و جنبش سلولی بدانید یاد بگیرید.

 

 

Cell-Secretion

ترشح سلولی

هورمون ها و مواد دیگر محصولاتی از ترشحات سلولی هستند. این بررسی پ و پ به گونه ای طراحی شده است که شما را از جزئیات مورد نیاز در این موضوع جذاب مطلع سازد.

 

 

Cell--Digestionگوارش سلولی

در اینجا شما در مورد عملکرد لیزوزوم ها،  مسئول گوارش درون سلولی مطالبی یاد بگیرند.

 

 

 

Cell-Nucleus

هسته سلولی

هسته حاوی مولکول های DNA (فرماندهی سلول) است. با در نظر گرفتن پرسش و پاسخ در اینجا، همه چیز را که باید در مورد ساختار و خواص اصلی آن بدانید، یاد بگیرید.

 

 

Cell-Division

تقسیم سلولی

این فرایندها مسئول رشد و بازتولید موجودات زنده است. کشف همه چیزهایی که می خواهید بدانید و بیشتر در مورد جنبه های جذاب ازمیتوز( mitosis )ومیوز( meiois).

 

 

 

 

Photosynthesis

فتوسنتز

اگر میتونستید نور خورشید را بخورید چه می شد؟ برخی از موجودات زنده واقعا این کار را انجام می دهند. همه چیز در مورد فرآیند فتوسنتز را یاد بگیرید.

 

 

 

Cell-Respiration

تولید انرژی سلولی

زنجیرۀ تولید ATP  ، بخشی است که انرژی مورد نیاز بدن را با استفاده از اکسیژن و غذا ها تامین میکند. این پرسش و پاسخ، نگاه جامعی به این موضوع و تمام مراحل تنفس سلولی دارد.

 

 

Protein-Synthesis

سنتز پروتئین

آیا میخواهید درباره کد ژنتیکی بیشتر بدانید؟ و با نحوه تولید پروتئین از مولکولهای DNA  آشنا شوید. برای پی بردن به این موضوع  این قسمت را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *