هر چه بیشتر یاد بدهید بیشتر یاد می گیرید.مجله آموزشی آسان بود

کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

کنکور سراسری ۹۸ همانند روال سال های گذشته تنها آزمون برای ورود متقاضیان به دانشگاه ها در دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پیام نور ، غیرانتفاعی ، دوره های نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ می باشد . در سال های اخیر ادغام کنکور سراسری و کنکور سراسری دانشگاه آزاد موجب شده است که دانشگاه آزاد در سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ نیز آزمون مجزایی نداشته باشد و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه می توانند با ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و شرکت در آن ، نسبت به انتخاب رشته دانشگاه آزاد ۹۸ نیز اقدام نمایند . سازمان سنجش آموزش کشور که مجری ثبت نام و برگزاری کنکور ۹۸ می باشد ، طبق روند  سال های گذشته با انتشار اطلاعیه ای در مهر ماه ۹۷ جزئیات ثبت نام کنکور ۹۸ را بطور دقیق مشخص خواهد کرد . ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ گامی مهم پس از برنامه ریزی کنکور ۹۸ جهت کسب موفقیت در کنکور ۹۸ می باشد که ما در این مقاله سعی کرده ایم راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از جمله زمان و نحوه و شرایط ثبت نام کنکور ۹۸ را برای متقاضیان ثبت نام این آزمون قرار دهیم .

” توصیه می کنیم متقاضیان ثبت نام کنکور ۹۸ ، ثبت نام خود را در روزهای اول انجام دهند و به روزهای پایانی موکول نکنند . “

زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

در چند سال گذشته ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه انجام گرفته است که آنچه قابل پیش بینی می باشد آن است که طبق روند سال های اخیر احتمالا زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ نیز اوایل بهمن ماه ۹۷ خواهد بود اما برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام می بایست منتظر انتشار اطلاعیه سازمان سنجش باشیم . بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از ۲۴ بهمن لغایت ۲ اسفند می باشد .همچنین پیش بینی می شود همانند سال های گذشته علاوه بر اختصاص بازه زمانی ۸ روزه برای ثبت نام ، با تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ، فرصتی چند روزه برای متقاضیانی که در این بازه موفق به ثبت نام نشده اند نیز تعیین شود . همچنین قابل پیش بینی است که سازمان سنجش مشابه سال های اخیر با پایان زمان ثبت نام کنکور ۹۸ ، با تعیین بازه زمانی دیگری ( احتمالا اسفند ماه ) با عنوان مهلت مجدد ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری ۹۸ را در اختیار آن دسته از متقاضیانی که به دلیل عدم دریافت کدسوابق تحصیلی و یا هر مشکل دیگری نتوانسته اند ثبت نام خود را در زمان مقرر انجام دهند قرار دهد .  ضمناً با شروع ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ لینک ویرایش ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ نیز فعال خواهد شد که متقاضیان در صورت ثبت نام و دریافت رسید ثبت نامی خود متوجه ایجاد مغایرت در اطلاعات درج شده خود شدند ، می توانند با کلیک روی این لینک اطلاعات خود را ویرایش نمایند .

نحوه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور ۹۸ فقط بصورت اینترنتی و از طریق وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود . نشانی وبگاه سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org می باشد که متقاضیان پس از ورود به این سایت و با کلیک روی لینک ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ می توانند وارد مراحل ثبت نام کنکور ۹۸ شده و در هر مرحله اطلاعات شخصی شان را وارد نمایند . لازم به ذکر است که کلیه متقاضیان می بایست قبل از ثبت نام کنکور ۹۸ با خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ، هزینه ثبت نام کنکور ۹۸ را پرداخت نمایند که لینک خرید کارت اعتباری ثبت نام نیز در سایت سنجش قرار دارد . توصیه می کنیم داوطلبان پس از دریافت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ فرم پیش ثبت نام کنکور ۹۸ که در صفحه آخر دفترچه قرار داده شده را تکمیل نمایند و در زمان ثبت نام نیز مدارک زیر را آماده نمایید .

۱ – شناسنامه و کارت ملی

۲ – شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده ( به تعداد گروه های آزمایشی که قصد شرکت در آزمون آن را دارید . )

۳ – کد سوابق دیپلم و کد سوابق پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی ( صادر شده از طرف دبیرستان برای متقاضیان مشمول سوابق تحصیلی )

۴ – کد مربوط به منطقه و کد پستی محل سکونت

۵ – فایل عکس اسکن شده

۶ – معدل کتبی دیپلم

۷ – کد نظام وظیفه ( برای متقاضیان مرد )

۸ – کد پیگیری سهمیه رزمندگان ( برای مشمولین سهمیه رزمندگان ) 

خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ تنها از طریق سایت سنجش آموزش کشور امکان پذیر است . “

شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

همزمان با شروع ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ، دفترچه ثبت نام کنکور ۹۸ نیز بر روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت . لازم است تمامی داوطلبان پیش از اقدام به ثبت نام خود با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کنکور سراسری از شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ بطور دقیق مطلع گردند . شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ در دو بخش عمومی و اختصاصی ارائه می شود که در بخش شرایط اختصاصی نکته ای که مورد پرسش برای بسیاری از متقاضیان است مدارک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در کنکور سراسری می باشد که بطور خلاصه می توان گفت هر داوطلب جهت ثبت نام در کنکور سراسری می بایست دیپلم چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه و یا گواهینامه دوره پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) را دارا باشد . جهت مطالعه شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸ می توانید روی شرایط ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ را مطالعه نمایید. . ضمناً به متقاضیانی که درخصوص تحصیل مجدد و شرایط انصراف و تحصیل مجدد رایگان در کنکور ۹۸ سوالی دارند توصیه می کنیم روی تحصیل مجدد ، شرایط انصراف از دانشگاه و تحصیل مجدد رایگان کلیک نمایند .

گروه های آزمایشی ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ همانند ثبت نام کنکور سراسری در سال های گذشته در ۵ گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می شود که متقاضیان برای ثبت نام می توانند بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا پیش دانشگاهی شان در یکی از گروه های آزمایشی اصلی ریاضی یا تجربی یا انسانی ثبت نام نمایند . همچنین هر داوطلب علاوه بر ثبت نام در یکی از گروه های آزمایشی اصلی ( ریاضی ، تجربی ، انسانی ) می تواند در صورت تمایل در یک و یا هردو گروه آزمایشی هنر و زبان نیز ثبت نام نماید که لازم به ذکر است که متقاضیان کنکور هنر و یا کنکور زبان می بایست کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند . برای اطلاع از منابع کنکور سراسری ۹۸ ( تجربی ، انسانی ، ریاضی ) کلیک کنید .

زمان برگزاری و اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۸

کنکور ۹۸ در واقع اولین کنکور پس از تغییرات بوجود آمده در نظام آموزشی خواهد بود که برای بسیاری از متقاضیان کنکور سراسری ۹۸ این دغدغه را بوجود خواهد آورد که می توانید با کلیک روی تغییرات کنکور سراسری ۹۸ از جزئیات و نحوه اعمال تغییرات کنکور ۹۸ مطلع شوید . پیش بینی می شود کنکور سراسری ۹۸ در نیمه اول تیرماه ۹۸ برگزار گردد و اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۸ نیز احتمالا در مرداد ماه ۹۸ خواهد بود که داوطلبان می بایست پس از دریافت نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۸ اقدام نمایند . 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

سازمان سنجش آموزش کشور پیش از زمان ثبت نام با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ ، تمامی قوانین و مقررات و شرایط شرکت در کنکور سراسری ۹۸  را شرح می دهد . شرایط شرکت در کنکور سراسری به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم می شوند که متقاضیان می بایست علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی ، برای شرکت در کنکور سراسری شرایط اختصاصی را نیز دارا باشند . طبق شرایط درج شده در دفترچه ثبت نام کنکور سراسری هر داوطلب برای شرکت در کنکور سراسری می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی یا دیپلم ۴ ساله نظام قدیم و یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) باشد . در این صورت متقاضی می تواند بدون محدودیت در یکی از سه گروه آزمایشی اصلی ( ریاضی ، تجربی ، انسانی ) و نیز در گروه های آزمایشی هنر و زبان ثبت نام نماید .

داوطلبان شرکت در کنکور سراسری در نظر داشته باشند چنانچه در مرحله انتخاب رشته شهریور ماه در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفتند یا اگر از رشته محل پذیرفته شده رضایت ندارند با توجه به ادغام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد می توانند شانس خود را در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ و یا تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد ۹۷ اقدام کنند

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

احتمالا طبق روال سال های گذشته در دهه اول بهمن ماه آغاز شده و همزمان با آغاز ثبت نام کنکور ۹۸ ، دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار می گیرد . با توجه به ادغام کنکور سراسری با دانشگاه آزاد تمامی مراحل ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش کشور به آدرس sanjesh.org صورت می گیرد و متقاضیان کد رشته محل های دانشگاه آزاد در نظر داشته باشند با توجه به یک پارچه برگزار شدن کنکور سراسری با دانشگاه آزاد دفترچه ثبت نام جداگانه ای از طریق مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر نخواهد شد و تمامی مراحل ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش کشور صورت می گیرد. متقاضیان ثبت نام کنکور  ۹۸ با مراجعه به سایت سنجش و خرید کارت اعتباری که هزینه ثبت نام کنکور ۹۸ است با  وارد کردن شماره سریال ۱۲ رقمی آن و کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی خود وارد مرحله ثبت نام شوند . قبل از شروع ثبت نام داوطلبان برای آنکه ثبت نام دقیق داشته باشند بهتر است قبل از شروع ثبت نام یکبار دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را به طور دقیق مطالعه نمایند تا در روند ثبت نام با مشکلی مواجه نشوند . به محض انتشار در سایت سنجش لینک دانلود دفترچه ثبت نام کنکور ۹۸ را در ادامه مقاله قرار می دهیم .

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراری ۹۸ کلیک کنید

بخش های مختلف دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از بخش های مختلفی تشکیل شده که شامل موارد زیر می باشد :

شرایط عمومی 
۱ – اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۲ – عدم احراز عناد نسبت به نظام جمهوری اسالمی ایران.
۳ –  عدم احراز فساد اخالقی.
۴ – نداشتن سابقه عضویت در سازمان های غیر قانونی ، فراماسونری و اعقاب آنها .
۵ –  عدم احراز فساد اخالقی .

۶ – عدم اعتیاد به مواد مخدر.
شرایط اختصاصی
مقررات وظیفه عمومی 
( داوطلبان مرد باید وضعیت نظام وظیفه خود را بر اساس دفترچه ثبت نام کنکور ۹۸ مشخص نمایند )
مدرک تحصیلی لازم برای شرکت در آزمون سراسری
داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری ۹۸ باید دارای یکی از مدارک زیر باشند :
۱ -دیپلم چهار ساله نظام قدیم  ۲ – مدرک پیش دانشگاهی ۳- مدرک کاردانی ( فوق دیپلم )
– مدارک لازم برای استفاده از سهمیه ها
در کنکور سراسری سهمیه هایی مانند سهمیه مناطق در کنکور سراسری ، سهمیه رزمندگان ، سهمیه ایثارگران در کنکور سراسری ، خانواده های شهدا و بهیاران و سهمیه مناطق محروم و زلزله زدگان وجود دارد .
هزینه ثبت نام و نحوه پرداخت آن
هزینه شرکت در آزمون سراسری به صورت اینترنتی و با کارت های اعتباری عضو شبکه بانکی شتاب
دریافت می شود . 
مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ۹۸

با مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور ۹۸ می تواید از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ مطلع شوید .
نحوه دریافت کدسوابق دیپلم ، کد سوابق پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی
برای اطلاع از نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کلیک کنید .

 نحوه شرکت قبول شدگان آزمون سراسری سال های قبل​

۱- کسانی که دو بار در رشته های روزانه قبول شده باشند حق شرکت در کنکور سراسری را ندارند .
۲- کسانی که در آزمون سراسری سال ۹۷ ، برای اولین بار ، در رشته روزانه قبول شده اند ، درصورتی می توانند در کنکور سراسری ۹۸ شرکت کنند که تا تاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ انصراف خود را اعلام نماینددر نظر داشته باشید که پذیرفته شدگان رشته محل روزانه در صورت شرکت در کنکور ۹۸  فقط می توانند رشته های غیر روزانه را انتخاب نمایند .

نحوه شرکت دانشجویان انصرافی​

دانشجویان دوره های غیر روزانه ( نوبت دوم ، نیمه حضوری مجازی و پردیس های خودگردان ، دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی و ظرفیت مازاد ) به شرط نداشتن منع نظام وظیفه ، می یتوانند هم زمان با تحصیل در دانشگاه و بدون انصراف از تحصیل برای شرکت درآزمون سراسری سال ۹۸ ثبت نام نمایند و در صورت قبولی باید فرم انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه محل تحصیل جدید ارائه دهند . 
پذیرفته شده دوره روزانه ۹۷ برای ثبت نام در کنکور سراری ۹۸ باید تاتاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ انصراف خود را به دانشگاه اعلام نماید .

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور ۹۸

در انتهای دفترچه فرم پیش نویس ثبت نام قرار دارد که به متقاضیان توصیه می کنیم قبل از مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت نام اینترنتی این فرم را تکمیل نمایند

کد سوابق تحصیلی را می توانید قبل از ثبت نام کنکور دریافت کنید

 

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

برای ورود به سامانه ابتدا باید وارد سایت سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها شوید. برای ورود به سایت اینجا را کلیک کنید. بعد از باز شدن سایت طبق تصویر زیر ، گزینه ” برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی اینجا را کلیک کنید ” را انتخاب کنید.

هزینه ثبت نام

کنکور سراسری و دانشگاه آزاد از سال ۹۳ تا کنون ادغام شده است و کلیه متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد میبایست از طریق سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org ثبت نام خود را انجام دهند . متقاضیان ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ قبل از ورود به سامانه و تکمیل فرم پیش ثبت نام باید هزینه ثبت نام را بپردازند تا از این طریق کد سریال ۱۲ رقمی برای ورود به سامانه ثبت نام را دریافت کنند . در ادامه میزان هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ و نحوه پرداخت آن را از طریق راهنمای تصویری در اختیار داوطلبان کنکور  ۹۸ قرار می دهیم .

هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

همزمان با شروع ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ لینک خریداری کارت ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش قابل رویت است . هر داوطلبی می تواند در کنکور  ۹۸ در چند گروه آزمایشی شرکت کند و برای هر کدام هزینه جداگانه بپردازد . همانطور که می دانید داوطلبان علاوه بر شرکت در یک گروه آزمایشی اصلی ( ریاضی ، انسانی ، تجربی ) می توانند در یک یا دو گروه آزمایشی شناور ( هنر و زبان ) نیز شانس خود را برای شرکت در کنکور امتحان کنند . 

هزینه ثبت نام به ازای شرکت در یک گروه آزمایشی  : ۲۷۵۰۰۰ ریال می باشد

اگر داوطلب قصد شرکت در گروه های هنر و زبان نیز را داشته باشد برای هر کدام باید هزینه جداگانه ( ۲۷۵۰۰۰ ریال ) پرداخت نماید .

هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه : ۶۰۰۰ ریال
هزینه اعلام علاقمندی برای دانشگاه های پیام نور ، غیر انتفاعی و تربیت معلم ( فرهنگیان )  : ۶۹۰۰۰ ریال
هزینه های فوق بر اساس ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ اعلام شده است و در صورت تغییرات هزینه ثبت نام کنکور ۹۸ مقاله آپدیت خواهد شد .

طبق مصوبه جدید هیئت وزیران ، هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ مبلغ ۲۷۵۰۰۰ ریال معادل ۲۷۵۰۰ هزار تومان و هزینه خدمات پیامکی سازمان سنجش ( اختیاری ) ۶۰۰۰ ریال معادل ۶۰۰ تومان است .

زمان و نحوه پرداخت هزینه ثبت نام کنکور سراسری ۹۸

همزمان با شروع ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ لینک خریداری کارت ثبت نام نیز در سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org فعال خواهد شد . علاقمندان به ثبت نام بعد از وارد شدن در سایت سازمان سنجش مطابق تصویر از منوی سمت چپ میبایست بر روی لینک خرید کارت اعتباری کلیک کنند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

للل
  • 0
  • 31
  • 11
  • 187
  • 47